Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Od dziś obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Można je zastąpić szalikiem lub chustką - Przasnysz.eu

wtorek, 9 marca 2021 r., imieniny Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Aktualności

Od dziś obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Można je zastąpić szalikiem lub chustką

Od 16 kwietnia każda osoba na ulicy ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. Tradycyjną maseczkę ochronną można zastąpić szalikiem lub chustką, które zakrywają usta i nos. Nowe zalecenie ma na celu spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

- Od czwartku 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy - czytamy na rządowej stronie www.gov.pl.

Jaka powinna być maseczka?
- wygodna i szczelnie przylegająca,
- posiadać zauszniki,
- składać się z wielu warstw tkaniny,
- pozwalać na swobodne oddychanie,
- nadawać się do prania i suszenia.

Więcej informacji na stronie: www.gov.pl.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama