Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Wirus SARS-CoV-2 zostanie z nami na zawsze? Czy należy brać pod uwagę najgorszy scenariusz rozwoju epidemii? - Przasnysz.eu

piątek, 22 stycznia 2021 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Aktualności

Wirus SARS-CoV-2 zostanie z nami na zawsze? Czy należy brać pod uwagę najgorszy scenariusz rozwoju epidemii?

Według przewidywań, wirus SARS-CoV-2 może stać się endemiczny, tak jak to jest w przypadku wirusa HIV. Podczas wideokonferencji ekspert WHO - Mike Ryan, wezwał ponownie świat do ogromnego wysiłku w walce z obecną pandemią koronawirusa.

Chociaż przewidywania nie muszą się sprawdzić, to warto przygotować się na najgorszy scenariusz.

- Ważne jest, aby wyłożyć karty na stół: ten wirus może stać się kolejnym endemicznym wirusem w naszych społecznościach i może nigdy nie zniknąć. Myślę, że musimy być realistami i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł przewidzieć, kiedy ta choroba zniknie. Nie należy składać żadnych obietnic i nie podawać żadnych dat. Ta choroba może przerodzić się w długi problem lub może zniknąć nagle - powiedział Ryan.

Ryan podkreślił, że obecnie opracowywanych jest ponad 100 potencjalnych szczepionek, w tym kilka jest na etapie badań klinicznych. Dodał, że eksperci zmagają się jednak z ogromnymi trudnościami, próbując znaleźć szczepionkę w 100 procentach skuteczną.

Ekspert WHO zaznaczył, że istnieją szczepionki na inne choroby, takie jak odra, których nie wyeliminowano w walce z koronawirusem.

- Świat ma przed sobą długą, długą drogę, by opanować pandemię koronawirusa - powiedział Ryan, dodając, że ryzyko związane z zakażeniami nadal pozostaje bardzo wysokie na poziomie krajowym, regionalnym i globalnym.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus dodał, że trajektoria tej epidemii jest w naszych rękach i jest to sprawa wszystkich i wszyscy powinniśmy przyczynić się do jej powstrzymania.

Obecnie na całym świecie koronawirusem zakażonych jest ok. 4,3 mln ludzi, zmarło ponad 291 tys. osób.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama