sobota, 16 listopada 2019 r., imieniny Edmunda, Marii, Gertrudy

Aktualności

To już pewne. 12 listopada dniem wolnym od pracy

Decyzja w sprawie 12 listopada już zapadła. Prezydent Andrzej Duda, w środę 7 listopada, podpisał ustawę dotycząca ustanowienia dnia wolnego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia, według poprawek Senatu, obowiązywał będzie zakaz handlu.

O podpisaniu ustawy poinformował oficjalnie rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, podczas konferencji prasowej w pałacu prezydenckim.

Kontrowersyjny projekt ustawy wprowadzającej dzień wolny w poniedziałek 12 listopada, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, został przyjęty przez Sejm. Przegłosowano także wszystkie poprawki Senatu wprowadzone do ustawy. Dokument trafił w tempie ekspresowym na biurko prezydenta, który dokument podpisał.

Według poprawek Senatu, skreślono uprzedni zapis ustawy, który zakładał, że 12 listopada nie obowiązują przepisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta państwowe. Dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej".


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama