sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Aktualności

Zero tolerancji dla osób, które nie będą stosowały się do kwarantanny. Grożą im konsekwencje prawne i finansowe!

Osoby poddane kwarantannie mają prawny obowiązek jej przestrzegania. Wobec osób, które nie będą przestrzegały obowiązujących zaleceń dotyczących kwarantanny będą prowadzone czynności w kierunku wykroczeń, a w niektórych sytuacjach nawet przestępstw.

Każdy z nas ma wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niestety, są też osoby nieodpowiedzialne dla których wolny czas i ładna pogoda spowodowała, że zapomniały one o panującym zagrożeniu. Policja apeluje do wszystkich o pozostanie w domu.

- Zamknięte szkoły, przedszkola nie są spowodowane wakacjami, a podyktowane jedynie bezpieczeństwem nas wszystkich. Te przepisy zostały stworzone właśnie po to, aby poprzez przebywanie w domu, odpowiednie służby i instytucje miały możliwość pokonanie koronawirusa - podkreślają funkcjonariusze policji.

Seniorzy, ich rodzice, dzieci i młodzież muszą zdawać sobie sprawę z zagrożenia. W tym czasie powinni być odpowiedzialnymi osobami i unikać spotkań towarzyskich, maksymalnie unikać bezpośredniego kontaktu z innymi. Osoby objęte kwarantanną powinny stosować się do niej i zalecań Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w 100 proc. Nie ma mowy o jakichkolwiek odstępstwach. To jest ich prawny obowiązek!

- Chcemy jasno powiedzieć, że wobec osób, które nie będą przestrzegały obowiązujących zaleceń dotyczących kwarantanny będą prowadzone czynności w kierunku ukarania za to nieodpowiedzialne zachowanie. Należy również pamiętać, że o niestosowaniu się do warunków nałożonej kwarantanny może zostać powiadomiona prokuratura - informują mundurowi.

Mundurowi przypominają także o konsekwencjach wobec osób, które wykorzystując zagrożenie zarażeniem koronawirusem, próbują negatywnie wpłynąć na działanie służb.

- Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która faktycznie może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb w takich sytuacjach powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie pomoc jest konieczna. Pamiętajmy, że hasło "nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych" jest aktualne jak nigdy dotąd. Nasze zdyscyplinowanie w kontekście wydawanych zaleceń z pewnością pomoże na pokonanie koronawirusa - zaznaczają policjanci.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama