Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Mazowsze liderem w korzystaniu z usługi "Twój e-PIT" - Przasnysz.eu

wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Aktualności

Mazowsze liderem w korzystaniu z usługi "Twój e-PIT"

Ponad pół miliona zeznań rocznych poprzez "Twój e-PIT" złożyli podatnicy z województwa mazowieckiego. Urzędy skarbowe dokonały zwrotu dla ponad 350 tysięcy podatników. Kwota zwrotów z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) to ponad 500 mln zł.

Pomimo tego, że bezpośredni kontakt z urzędami skarbowymi jest obecnie ograniczony, nie oznacza to, że praca została zawieszona. Każdego dnia pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie wykonują swoje ustawowe obowiązki.

Efektem ich działań jest dokonanie ponad 350 tysięcy zwrotów w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wpływ na taką liczbę dokonanych zwrotów z pewnością ma to, że podatnicy z województwa mazowieckiego bardzo chętnie wybierają elektroniczną formę rozliczenia swoich dochodów. Świadczy o tym fakt, że ponad pół miliona podatników złożyło swoje zeznania poprzez usługę "Twój e-PIT". Stawia to województwo mazowieckie na pierwszym miejscu pod względem liczby rozliczeń sporządzonych przy wykorzystaniu tej usługi. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zeznań składanych drogą elektroniczną czas oczekiwania na zwrot jest krótszy niż w przypadku deklaracji papierowych.

Mazowieckie urzędy starają się sprawnie i systematycznie zwracać pieniądze oczekującym na nie podatnikom. Mimo obecnie panującej trudnej sytuacji, do podatników z naszego województwa wróciło już ponad pół miliarda złotych.

Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego na bieżącą dokonują też rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 30 marca br. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła blisko 10 miliardów złotych.

Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie podatki.gov.pl.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama