środa, 26 września 2018 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Aktualności

Kolejna edycja "Praktyk u Marszałka" podsumowana (zdjęcia)

Podsumowano trzecią edycję "Praktyk u Marszałka". Były to trzy miesiące praktyk realizowane przez 87 studentów, którzy zakończyli przygodę z nowym i ważnymi doświadczeniami zawodowymi. Przez całe wakacje studenci poznawali m.in. specyfikę działania urzędu i jego kulturę organizacyjną.

"Praktyki u Marszałka" to autorski program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Właśnie dobiegła końca jego trzecia edycja.

W ciągu trzech wakacyjnych miesięcy - lipca, sierpnia i września, studenci uczący się na stacjonarnych studiach wyższych na uczelniach państwowych i prywatnych na Mazowszu, i jednocześnie zameldowani w województwie mazowieckim, mogli odbywać płatne praktyki zawodowe w urzędzie marszałkowskim w Warszawie lub jednej z jego delegatur - w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Radomiu lub Ostrołęce.

- W tym roku, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, przez trzy miesiące gościliśmy w naszym urzędzie praktykantów. W tegorocznej edycji było to 87 osób. Podczas praktyk, nasi pracownicy pokazują studentom, jak wygląda praca w urzędzie, jak stosuje się to, co jest podstawą pracy urzędnika, czyli kodeks postępowania administracyjnego, jak wygląda przepływ informacji w urzędzie czy jak się komunikujemy z klientami - podkreśla Wiesława Miecznikowska, zastępca dyrektora ds. kadr i płac w Departamencie Organizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Praktyki w urzędzie marszałkowskim po raz kolejny okazały się sukcesem organizacyjnym. Przez całe wakacje 87 studentów, z czego 35 w lipcu, 22 w sierpniu, a 30 we wrześniu, mogło zobaczyć jak w praktyce funkcjonuje samorząd województwa mazowieckiego. Praktyki trwały 20 dni roboczych w danym miesiącu. W tym czasie studenci poznawali specyfikę działania urzędu marszałkowskiego, a także praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się wewnątrz urzędu oraz z jego klientami. W praktyce sprawdzali, jak realizowane są sprawy urzędowe, a przede wszystkim poznali kulturę organizacyjną urzędu.

- Przede wszystkim pomagałam pracownikom w zadaniach administracyjnych. Zobaczyłam też, jak funkcjonuje urząd i jak wygląda praca urzędnika. Jakie wrażenia? Bardzo pozytywne. Niewątpliwie dużym plusem było to, że poznałam wiele ciekawych i życzliwych osób. Bardzo chętnie tu jeszcze wrócę - podkreśla Klaudia Deptuła, praktykantka w delegaturze UMWM w Ostrołęce.

Każdy student miał swojego opiekuna, który przedstawiał zadania wybranej przez praktykanta komórki organizacyjnej urzędu i wprowadzał studenta w jego obowiązki. Praktyki odbywały się zgodnie z przygotowanym wcześniej programem i zakresem zadań. Studenci brali udział w szkoleniach wstępnych dotyczących m.in. zasad organizacji urzędu, zasad bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych czy też udostępniania informacji publicznej. Uczestniczyli także w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznali się z zasadami BHP. Na zakończenie praktyk każdemu studentowi zostało wręczone zaświadczenie o ukończonej praktyce. Za swoją pracę praktykanci otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1950 zł brutto, wypłacane na podstawie podpisanej na początku praktyk umowy zlecenie.

Najczęściej na praktyki do urzędu marszałkowskiego zgłaszają się studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej i Akademii Sztuki Wojennej. Są to studenci takich kierunków jak: prawo, administracja, samorząd terytorialny, nauki ekonomiczne i społeczne, rolnictwo, a także ochrona środowiska.

Zobacz zdjęcia na stronie mazovia.pl.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Ogłoszenia

Polecamy

Reklama