środa, 26 września 2018 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Aktualności

Zarobki prostytutek w kraju. Łomża w czołówce

Świadczenie usług seksualnych za pieniądze zgodnie z polskim prawem nie jest czynem zabronionym. Panie często publikują ogłoszenia w internecie. Na ich podstawie firma Sedlak & Sedlak oszacowała średnie zarobki prostytutek. Łomża jest w czołówce miast, gdzie biznes ten kwitnie.

Tego typu działalność nie jest w żaden sposób ścigana ani karana. Przepisy podatkowe także nie nakładają obowiązku rozliczania się z fiskusem wobec kobiet oferujących płatne usługi seksualne.

Warto również dodać, że zgodnie z polskim prawem zabronione są niektóre czyny związane ze świadczeniem opisywanych usług jak: stręczycielstwo (nakłanianie innych do takiej działalności), sutenerstwo (czerpanie korzyści z działalności innych) i kuplerstwo (ułatwianie innym osobom świadczenia tego typu usług).

Formy świadczenia usług seksualnych
Świadczenie usług seksualnych - jak podaje Sedlak & Sedlak - przybiera różne formy i adresowane jest do różnego rodzaju klientów. Najbardziej znane są agencje towarzyskie. Funkcjonują one zwykle jako kluby wysokiej klasy, które adresowane są do zamożnych klientów.

Inną formą płatnych usług seksualnych jest oferowanie ich na ulicy. Osoby, które wybrały to rozwiązanie szukają swoich klientów przy najbardziej ruchliwych drogach tranzytowych i wylotowych z miasta.

Trzecim rodzajem płatnych usług seksualnych w Polsce są tzw. mieszkaniówki. Osoby te stanowią odrębna grupę, najczęściej niezwiązana z żadną większą organizacją. Swoje usługi świadczą w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach, natomiast klientów poszukują na portalach internetowych, gdzie publikują swoje ogłoszenia.

Zarobki w miastach - stawki za noc
Firma Sedlak & Sedlak opracowała wyniki zarobków prostytutek w oparciu o informacje z 10 635 ogłoszeń internetowych.

Okazuje się, że sąsiednie miasto Łomża jest w czołówce miast, gdzie średnie zarobki prostytutek za całą noc wynoszą ponad 2 tys. zł. Tam kobiety tej profesji zarabiają 2 tys. 82 zł. Dla porównania w Warszawie panie do towarzystwa otrzymują 2 tys. 256 zł. Jeszcze tylko w trzech miastach wynagrodzenie za noc pracy przekracza kwotę 2 tys. zł. Są to odpowiednio Leszno - 2 tys. 130 zł i Rybnik - 2 tys. 15 zł.

Najniższe średnie dochody za całonocne usługi seksualne pobierają panie z Olsztyna - 1 tys. 249 zł, Włocławka - 1 tys. 294 zł i Chorzowa - 1 tys. 300 zł.

Dane opracowała firma Sedlak & Sedlak. Więcej na ten temat znajduje się w artykule: Zarobki kobiet świadczących płatne usługi seksualne w 2017 roku.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Ogłoszenia

Polecamy

Reklama