Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
W lesie nie musisz używać maseczki, ale nadal obowiązuje zakaz grupowania się - Przasnysz.eu

wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Aktualności

W lesie nie musisz używać maseczki, ale nadal obowiązuje zakaz grupowania się

Od dziś można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych. Jak poinformowało w niedzielę Ministerstwo Środowiska, w lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia.

Od 20 kwietnia możemy swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki. 

Resort środowiska przekazał wytyczne dyrektorom parków narodowych, by także one były dostępne dla odwiedzających. Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach.

- Nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma - powiedział minister Woś.

Resort podkreśla jednocześnie, że decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna: urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania. Ministerstwo środowiska zaapelowało także by ze względu na panującą suszę zachować szczególną ostrożność.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama