Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Szkoły nie zostaną otwarte 24 maja? Minister edukacji: decyzja o powrocie dzieci do szkół powinna zapaść za dwa lub trzy tygodnie - Przasnysz.eu

wtorek, 9 marca 2021 r., imieniny Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Aktualności

Szkoły nie zostaną otwarte 24 maja? Minister edukacji: decyzja o powrocie dzieci do szkół powinna zapaść za dwa lub trzy tygodnie

Pod koniec kwietnia minister edukacji przekazał, że szkoły będą zamknięte do 24 maja. Ten termin może jednak ulec zmianie, gdyż w poniedziałek 11 maja szef MEN poinformował, że decyzję w sprawie powrotu dzieci do szkół rząd ma podjąć za dwa lub nawet trzy tygodnie.

Według informacji przekazanej przez ministra edukacji decyzja o powrocie uczniów do szkół jeszcze nie zapadła i może zostać podjęta za dwa lub trzy tygodnie, czyli nawet pod koniec maja.

- Patrzymy także na to, co się dzieje w innych krajach europejskich. Niektóre państwa zdecydowały się na przywrócenie nauki, inne nie. Będziemy podejmowali decyzje za 2-3 tygodnie - powiedział minister Piontkowski.

Minister ujawnił czy rząd rozważa organizację zajęć opiekuńczych w szkołach.

- Za kilka dni będziemy o tym mówili, chcemy poinformować o kolejnych etapach luzowania gospodarki, w tym także o decyzjach dotyczących szkół. Pan premier będzie o tym mówił. To jest także jeden z wariantów rozważanych - powiedział Piontkowski.

Szef MEN poinformował także czy w wakacje będą mogły być organizowane obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży.

- Jeżeli uda nam się wypracować jakieś wspólne stanowisko, będziemy wtedy rozmawiali z ministrem zdrowia i być może uda się w jakiejś formule takie obozy czy kolonie zorganizować. Ale w tej chwili jeszcze nie jestem pewny, czy będzie to możliwe. Będziemy próbowali rozmawiać na ten temat. Może w ograniczonej formie jednak gdzieś kolonie czy obozy harcerskie uda się zorganizować - powiedział minister edukacji.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama