Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie przekroczyła 2,5 mln. Gdzie najwięcej? - Przasnysz.eu

wtorek, 9 marca 2021 r., imieniny Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Aktualności

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie przekroczyła 2,5 mln. Gdzie najwięcej?

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczna wszystkich zakażonych koronawirusem na świecie wzrosła do 2,5 miliona. To dane zarejestrowane od początku wybuchu pandemii - w grudniu 2019 roku. Liczba zgonów przekroczyła już 170 tysięcy.

Z danych bardziej optymistycznych można przywołać liczbę ozdrowieńców, których jest na świecie ponad 655 tysięcy.

Nadal jednak w dużym tempie zwiększa się zasięg pandemii COVID-19. Najwięcej zakażeń jest w Europie (około 1,2 mln), ale w przeliczeniu na poszczególne kraje, pierwsze miejsce zajmują Stany Zjednoczone, gdzie jest już prawie 800 tys. infekcji koronawirusem SARS-CoV-2. Na naszym kontynencie najwięcej przypadków jest w Hiszpanii (ponad 204 tys.), Włoszech (ponad 181 tys.), Francji (ponad 155 tys.), Niemczech (ponad 147 tys.) oraz Wielkiej Brytanii (125 tys.).

Nowym epicentrum zakażeń stała się Turcja, gdzie zarejestrowano ponad 91 tys. przypadków. Na kolejnym miejscu jest Iran z 84 tys. zakażeń. Szybko rośnie również liczba zakażeń w Rosji (53 tys.), jest ich tam najwięcej w Europie Wschodniej. W tym regionie Polska jest na drugim miejscu, mamy już prawie 10 tys. infekcji. Nasz kraj wyprzedził zdecydowanie Czechy, gdzie epidemia wcześniej się rozwijała, ale jej tempo wyraźnie osłabło (obecnie jest około 7 tys. zakażeń). Na Białorusi jest ponad 6,2 tys. przypadków, a na Ukrainie - ponad 6,1 tys.

WHO ostrzega, że nowym epicentrum pandemii staje się Afryka, gdzie w ostatnim tygodniu liczba zakażeń zaczęła się gwałtownie zwiększać. Na razie odnotowano tam około 20 tys. przypadków i prawie 1 tys. zgonów. Przewiduje się jednak, że na tym kontynencie z powodu COVID-19 może umrzeć 300 tys. osób, a prawie 30 mln popadnie w ubóstwo. Głównymi miejscami rozprzestrzenia się zakażeń podobnie jak na innych kontynentach są duże miasta.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama