sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Aktualności

Premier wprowadził stopnie alarmowe na terenie całej Polski. O co chodzi?

Na terenie kraju, od czwartku 23 stycznia br., obowiązywał będzie pierwszy stopień alarmowy. Zarządzenie wydał premier Mateusz Morawiecki. Wprowadzenie alarmu związane jest m.in. z obchodami 75 rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Wprowadzenie stopni alarmowych ma charakter prewencyjny.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego, pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju.

- Podczas obowiązywania stopnia alarmowego ALFA wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997 - czytamy w komunikacie MSWiA.

Dotyczy to także cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy ALFA-CRP jest pierwszym w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r., od godz. 00.01, do środy 29 stycznia 2020 r., do godziny 23.59.

Więcej na stronie MSWiA.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama