piątek, 5 czerwca 2020 r., imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

Prawie 650 chorych w Polsce. Rząd zdecydował o zamknięciu szkół i uczelni do Wielkanocy

Już 649 osób zachorowało w Polsce na koronawirusa, siedem zmarło. Rząd zdecydował o zamknięciu szkół i uczelni do Świąt Wielkanocnych. Podwyższono karę za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Na terenie kraju wprowadzono stan epidemii.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało w najnowszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

W województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 jest 417 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 8682 osób, kwarantanną objętych jest 1570 osób. Potwierdzono 147 przypadków zachorowań (stan na 22 marca br.). Pacjenci, u których potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są hospitalizowani, a osoby, które miały z nimi kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Dziś w południe zbierze się Rada Bezpieczeństwa Narodowego, aby omówić rozwiązania zawarte w Tarczy Antykryzysowej.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama