Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Pułkownik Mieczysław Gurgielewicz nowym dowódcą 5 MBOT - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

Pułkownik Mieczysław Gurgielewicz nowym dowódcą 5 MBOT

W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyło się oficjalne przekazanie obowiązków pomiędzy dotychczasowym dowódcą pułkownikiem Andrzejem Wasielewskim a płk Mieczysławem Gurgielewiczem, który do tej pory był zastępcą dowódcy 1 PBOT.

Podczas uroczystości dowódca WOT podziękował dotychczasowemu dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej za zbudowanie od podstaw struktur jednostki.

- Pamiętam te koszary, ich obraz zestawiam z tym co dziś widzę, z tym jak żyją dzisiaj, z faktem, że w brygadzie służy dzisiaj ponad 2 tysiące żołnierzy. Wszystko to, jest zasługą zespołu, który zbudował pułkownik Wasielewski. To jest od A do Z jego zasługa i w historii sił zbrojnych, te zasługi pozostaną na zawsze i nie będą nigdy kwestionowane - powiedział gen. Kukuła podsumowując trzy letnią służbę pułkownika Wasielewskiego w 5 brygadzie obrony terytorialnej.

Generał Kukuła wyraził przekonanie, iż pułkownik Gurgielewicz, będzie godnym następcą pułkownika Wasielewskiego, a jego doświadczenie na stanowisku zastępcy dowódcy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pozwoli sprostać stojącym przed nim wyzwaniu.

- Dziś do 5 brygady przychodzi dowódca, który całe swoje doświadczenie zdobywał przede wszystkim w jednostkach lądowych oraz na misji zagranicznej. Posiada bardzo ciekawe doświadczenia, przed objęciem tego stanowiska ukoronowane funkcją zastępcy dowódcy brygady - powiedział generał Kukuła. - Trzymam mocno kciuki, żebyś rozwinął tę brygadę - dodaje.

W swoim przemówieniu pożegnalnym, żegnający się z mundurem wojskowym, pułkownik Wasielewski przede wszystkim podziękował swoim podwładnym, przełożonym a także dowódcom batalionów za dotychczasową współpracę i w krótkich żołnierskich słowach podsumował swoją służbę.

- Sukces, który osiągnęliśmy w naszej brygadzie to jest nie tylko praca moja, ale także mądre dowodzenie w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zostawiam jednostkę w dobrym stanie i wierzę w to, że pułkownik Gurgielewicz będzie godnie kontynuował moje dzieło i rozwijał je zgodnie ze standardami Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział kończący służbę płk Andrzej Wasielewski.

Obejmujący obowiązki dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, pułkownik Gurgielewicz, powiedział, że zadanie przed jakim staje jest dla niego ogromnym wyzwaniem i wielką odpowiedzialnością.

- Biorę w tym momencie odpowiedzialność za żołnierzy, pracowników, funkcjonowanie całej jednostki. Myślę, że w tym momencie zaciągam ogromny kredyt zaufania u generała. Zapewniam, że będę kontynuował dzieło pułkownika Wasielewskiego - mówił nowy dowódca mazowieckich terytorialsów.

Pułkownik Mieczysław Gurgielewicz z dniem 1 maja br., decyzją Ministra Obrony Narodowej został wyznaczony na Dowódcę 5 Mazowieckiej Brygady OT. Na tym stanowisku, planuje inwestować w rozwój żołnierzy, ich kompetencje i talenty. Jego priorytetowym obszarem działania będzie szkolenie pododdziałów brygady. Bardzo ważnym obszarem jest dla niego także współpraca z lokalną społecznością.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama