Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Minister zdrowia: "Wskaźnik reprodukcji wirusa spadł, ale jeżeli nie będziemy zachowywali się rozsądnie, to może skoczyć w górę" - Przasnysz.eu

wtorek, 9 marca 2021 r., imieniny Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Aktualności

Minister zdrowia: "Wskaźnik reprodukcji wirusa spadł, ale jeżeli nie będziemy zachowywali się rozsądnie, to może skoczyć w górę"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, że "jeżeli wskaźnik reprodukcji wirusa, który mówi, ile osób zaraża nosiciel koronawirusa, spada poniżej jeden, to znaczy, że epidemia zaczyna wygasać".

W RMF FM Łukasz Szumowski zapytany, czy potwierdza słowa premiera Mateusza Morawieckiego, że wygrywamy walkę z koronawirusem i jesteśmy w lepszej sytuacji niż byliśmy, odpowiedział, że "jeżeli wskaźnik reprodukcji wirusa, pokazujący, ile osób zaraża przeciętny nosiciel koronawirusa, spada poniżej jeden, to znaczy, że epidemia zaczyna wygasać".

- W tej chwili mamy 0,9, więc to troszeczkę poniżej 1, ale jeżeli nie będziemy trzymali dystansu, nie będziemy się zachowywali rozsądnie, to może skoczyć w górę. W wielu krajach po odmrożeniu gospodarki skakały te wskaźniki w górę - powiedział szef resortu zdrowia RMF FM.

Podkreślił, że jeśli zanotowany będzie w Polsce radykalny skok wskaźnika, możliwy będzie powrót do restrykcji ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa.

Pełna treść wywiadu:
Polacy uznali, że wirusa nie ma? Szumowski: Niestety ludzie przestają się dystansować


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama