Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
WOŚP walczy z koronawirusem. Fundacja wydała już około 36 mln zł na wsparcie szpitali i ośrodków ratunkowych - Przasnysz.eu

wtorek, 9 marca 2021 r., imieniny Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Aktualności

WOŚP walczy z koronawirusem. Fundacja wydała już około 36 mln zł na wsparcie szpitali i ośrodków ratunkowych

WOŚP aktywnie włączyła się w walkę z epidemią. Jak informuje fundacja Jurka Owsiaka, do stacji pogotowia ratunkowego, DPS-ów, oddziałów ginekologiczno-położniczych i szpitali walczących z koronawirusem przekazanych będzie m.in. 2,6 mln maseczek chirurgicznych.

Jak czytamy w komunikacie, maseczki stanowią największą część dostawy realizowanej przez WOŚP. Polskiej służbie zdrowia przekazane zostaną również inne środki ochrony osobistej, m.in. przyłbice, płyny dezynfekujące i mydła.

Fundacja w tym tygodniu rozdysponuje 1,6 mln maseczek, a kolejny milion w ciągu najbliższych dwóch tygodni - po tym jak dotrze transport z Chin.

Poza zakupem środków ochrony osobistej, fundacja zakupiła do walki z epidemią koronawirusa sprzęt medyczny, m.in. łóżka do intensywnej opieki medycznej, kardiomonitory i respiratory. Wykaz placówek, które obdarowywane są przez WOŚP, dostępny jest na stronie internetowej fundacji.

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Do tej pory w ramach funduszu udało się zgromadzić 12,7 mln zł. WOŚP wydała już na walkę z koronawirusem ok. 36 mln zł.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama