Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
180 milionów złotych dla gmin na zakup sprzętu do edukacji zdalnej. Ruszył nabór wniosków do programu "Zdalna szkoła+" (wideo) - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

180 milionów złotych dla gmin na zakup sprzętu do edukacji zdalnej. Ruszył nabór wniosków do programu "Zdalna szkoła+" (wideo)

Gminy mogą już składać wnioski o pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do zdalnej edukacji. Złożenie wniosku to gwarancja otrzymania dofinansowania, a to wynosi od 35 do 165 tysięcy złotych. Ministerstwo Cyfryzacji na projekt przeznaczy 180 mln zł.

Nabór wniosków w programie "Zdalna szkoła+" ruszył w piątek 15 maja.

- O pieniądze mogą się starać wszystkie gminy w Polsce. Zachęcamy do udziału w programie "Zdalna szkoła+" to kolejny program, w którym wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), chcemy pomóc uczniom i nauczycielom w dostępie do sprzętu niezbędnego do zdalnych lekcji. W sumie przeznaczamy na ten cel ponad 367 milionów złotych - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

180 milionów z plusem
- Najpierw była "Zdalna szkoła" z budżetem 187 milionów złotych, nadszedł czas na "Zdalną szkołę+". Tym razem na dofinansowanie zakupu sprzętu mamy 180 milionów złotych. To równowartość 51 tysięcy laptopów lub 120 tysięcy tabletów. O wsparcie mogą starać się gminy, a wysokość dofinansowania (od 35 do 165 tysięcy złotych)zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Zasady projektu
Sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi - będzie mógł być wykorzystywany przez wszystkich uczniów.

- Złożenie wniosku o dofinansowanie jest gwarancją wypłaty. Z zakupem sprzętu nie trzeba czekać na podpisanie umowy i przelew. Finansujemy zakupy poczynione od 16 marca 2020 r. Zależy nam, aby gminy decydując o przekazaniu sprzętu pamiętały o potrzebach rodzin wielodzietnych. Pamiętajmy też o niepełnosprawnych uczniach, którzy potrzebują specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Samorządy będą mogły je kupić za pieniądze z nowego programu - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Za otrzymane w ramach programu pieniądze można również sfinansować nie tylko niezbędne oprogramowanie, ale i ubezpieczenie sprzętu, mobilny dostęp do internetu lub inne uzasadnione wydatki (np. akcesoria).

Nabór wniosków ruszył 15 maja na stronie www.cppc.gov.pl.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama