czwartek, 24 września 2020 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Aktualności

Pamiętaj o życzeniach z okazji Dnia Babci i Dziadka

W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. To stosunkowo młode święta, bowiem ich tradycja sięga roku 1964. Święto babci zapoczątkowane zostało w tygodniku "Kobieta i Życie" a jego pomysłodawcą był Kazimierz Flieger.

Później powstała tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Także w innych krajach świata obchodzony jest dzień dziadków. W USA i Kanadzie przypada we wrześniu, w Hiszpanii w lipcu, we Francji w marcu, a w Wielkiej Brytanii w październiku. We wszystkich tych przypadkach jest to święto łączone, i inaczej niż w Polsce, obchodzone jest jednego dnia. 

W każdym z tych świąt idea jest jednak taka sama. Wnukowie chcą podziękować swoim dziadkom za trud włożony w wychowanie, za miłość i rozpieszczanie, za troskę, poświęcony czas, przekazaną wiedzą i po prostu za to, że są z nami, chętni do pomocy i spajania całej rodziny.

Dzieci przygotowują w tym dniu przedstawienia i wydarzenia artystyczne dla babć i dziadków, w przedszkolach organizowane są spotkania, poczęstunki, a dzieci wykonują laurki, rysunki, wręczają prezenty, kwiaty i upominki. O swoich dziadkach pamiętają także dorosłe wnuki, odwiedzając ich tego dnia z prezentami i życzeniami.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama