sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Aktualności

Ruszyła społeczna zbiórka na zakup sprzętu dla szpitali. Każdy może dołączyć do zrzutki

Ruszyła społeczna zbiórka, której celem jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego mającego pomóc polskiej służbie zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Celem jest zebranie 2 mln złotych. Społeczna zbiórka odbywa się pod nazwą #liczysieczas.

O pomoc w pozyskaniu funduszy proszeni są wszyscy. Każdy może włączyć się do zbiórki w serwisie zrzutka.pl.

Jak czytamy na stronie zbiórki, poza środkami ochrony osobistej lekarze w całym kraju będą potrzebować respiratorów oraz jednorazowych fiberoskopów do toalety dróg oddechowych, sprzętu do monitorowania terapii (pulsoksymetry, kardiomonitory, kapnografy), videolaryngoskopów, sprzętu do odsysania drzewa oskrzelowego (ssaki), czy zwykłych sprężarek powietrza, które te respiratory będą zasilać, jak również przenośnych butli z tlenem.

- To nie jest tani sprzęt. Ceny profesjonalnych respiratorów wynoszą obecnie nawet 150 tysięcy złotych - to ogromna kwota. Dlatego powinniśmy połączyć siły. Razem - przy niewielkim, jednostkowym nakładzie środków - możemy naprawdę wiele! - czytamy w serwisie zrzutka.pl.

Sprzęt ma być przekazany szpitalom w Polsce, a każde urządzenie będzie mogło uratować wiele osób w najbliższych miesiącach i latach.

Nadzór merytoryczny nad akcją prowadzi dr hab. n. med. Katarzyna Kotfis, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, która będzie odpowiedzialna za wybór rodzaju sprzętu. Ostateczne decyzje i całość działań, za pośrednictwem eksperta będzie skoordynowana z działaniami Konsultantów Krajowych i w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia.

- Dołączcie do nas! Liczy się każda złotówka. 2020 rok rozpoczął się dla nas ogromnym, trudnym wyzwaniem. Tylko jednocząc siły możemy mu sprostać!" - apelują organizatorzy zbiórki Fundacja Sensoria.

Dołącz do zbiórki w serwisie zrzutka.pl.

źródło: Polska Agencja Prasowa (PAP)


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama