Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Wszczęto śledztwo w sprawie organizacji wyborów w czasie epidemii, ale umorzono je tego samego dnia - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

Wszczęto śledztwo w sprawie organizacji wyborów w czasie epidemii, ale umorzono je tego samego dnia

Prokurator Ewa Wrzosek wszczęła śledztwo w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w czasie epidemii. Ze zgromadzonego materiału wynika, że podejmowane działania niosą zwiększone ryzyko zakażeń koronawirusem. Śledztwo umorzono tego samego dnia.

Śledztwo wszczęte w czwartek 23 kwietnia br. miało na celu sprawdzenie, jak zamiar przeprowadzenia wyborów prezydenckich w czasie epidemii wpłynie na zagrożenie koronawirusem.

W rozmowie z portalem Onet, prokurator Ewa Wrzosek podkreśliła, że ze zgromadzonego przez nią materiału w śledztwie wynikało, że wszelkie już prowadzone działania zmierzające do organizacji wyborów niosą zwiększone ryzyko zakażeń koronawirusem. Zauważyła przy tym, że karalne jest również samo przygotowanie.

Natychmiastowe działania w tej sprawie podjęła Prokuratura Krajowa. Śledztwo zostało jeszcze tego samego dnia umorzone, a przeciwko prok. Wrzosek wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

- Nie mam formalnej decyzji o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego, ani nie przedstawiono mi zarzutu, tak abym wiedziała o co jestem obwiniona w sposób ścisły - zaznaczyła prokurator, dodając, że obecnie nie wie, przed czym ma się bronić.

Tego samego dnia prokurator Mirosława Chyr z warszawskiej prokuratury okręgowej poinformowała o umorzeniu śledztwa. Podstawą prawną umorzenia było stwierdzenie, że czynu nie popełniono. W piątek prokurator krajowy polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokurator Wrzosek, która, jak poinformowała Prokuratura Krajowa, wszczęła to śledztwo w sposób nieuzasadniony i z rażącym naruszeniem Kodeksu postępowania karnego, nie przeprowadzając prawidłowo czynności sprawdzających.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama