sobota, 15 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Aktualności

O godz. 12.00 zabrzmią dzwony a wierni zjednoczą się w modlitwie. Cały świat zmówi "Ojcze nasz" razem z papieżem Franciszkiem

Episkopat Polski odpowiedział na apel papieża Franciszka, aby w środę o godz. 12.00, wszyscy wierni, we wszystkich zakątkach świata, zjednoczyli się i odmówili w swoim języku "Ojcze nasz". W te godzinę, w wielu świątyniach, rozlegnie się też dźwięk dzwonów.

Papież Franciszek apeluje do wszystkich chrześcijan o wspólną modlitwę
- W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam wszystkich do odmówienia "Ojcze nasz" w środę 25 marca w południe. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa - czytamy słowa papieża w "Vatican News".

Na apel Ojca Świętego odpowiedział Episkopat Polski. Abp Stanisław Gądecki poprosił, aby w środę 25 marca o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony, a wszyscy duchowni i wierni zjednoczyli się w modlitwie w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Pełna treść komunikatu na stronie Konferencji Episkopatu Polski.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama