Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Minister zdrowia o wyborach prezydenckich: "Powinny odbyć się w tradycyjnej formie za dwa lata" - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

Minister zdrowia o wyborach prezydenckich: "Powinny odbyć się w tradycyjnej formie za dwa lata"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał w rozmowie z Onet.pl, że organizacja wyborów prezydenckich 10 maja "byłaby niezwykle trudna i jest to proces skomplikowany". Według ministra zdrowia wybory powinny odbyć się w formie tradycyjnej za dwa lata.

- Moje rekomendacje są niezmienne - wybory powinny być w tradycyjnej formie za dwa lata, wtedy nie będziemy rozmawiali o takich sprawach jak wybory, tylko zajmowali się zdrowiem i bezpieczeństwem. Ta propozycja leży na stole, jest podpisana również przeze mnie. Uważam, że to jest z punktu widzenia medycznego forma, która jest do zaakceptowania - powiedział Łukasz Szumowski portalowi Onet.pl.

- Niestety opozycja mówi, że to ją nie interesuje i że interesuje ją tylko i wyłącznie pewien spór. Przecież można dojść do porozumienia i zgodzić się, że przedłużamy kadencję (prezydenta) o dwa lata, co nie jest, z tego co wiem, w interesie opcji, która obecnie rządzi, czyli Zjednoczonej Prawicy, bo w końcu wtedy kolejna kadencja Andrzeja Dudy jest skrócona, jest tylko dwuletnia, nie może on dalej kandydować - dodał minister zdrowia.

Podkreślił, że nieprawdziwe jest twierdzenie, iż "wprowadzenie stanu klęski żywiołowej jest remedium na zagrożenia związane z epidemią". W jego ocenie, "jesień jest znacznie gorszym terminem pod względem bezpieczeństwa".

Odnosząc się do obecnego stanu epidemii w Polsce, szef resortu zdrowia powiedział, że mamy do czynienia "ze stanem równowagi".

- Epidemia zaczyna być mniej więcej, jeśli w ogóle można tak powiedzieć, w jakiś sposób kontrolowana - stwierdził.

Minister zdrowia był gościem Iwony Kutyny w odcinku programu "Onet Rano" w środę 6 maja. Więcej informacji na ten temat przygotowała Polska Agencja Prasowa.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama