Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Regulacje Ministerstwa Sportu w zakresie sportu i rekreacji - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

Regulacje Ministerstwa Sportu w zakresie sportu i rekreacji

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Ministerstwo Sportu przedstawiło regulacje dotyczące obszaru sportu i rekreacji.

Ważna informacją dla sportowców będzie możliwość dalszego pobierania stypendium, które umożliwi przygotowania do najważniejszych imprez. Zapisy pozwalają na wyłączenie konieczności pozbawienia stypendium sportowego w przypadku braku realizacji szkolenia sportowego wywołanego wprowadzanymi ograniczeniami.

Kolejną ważną istotną zmianą jest rozliczenie dodatkowych wydatków zawartych przez ministra sportu w umowach dotacyjnych. Regulacja umożliwia wypłatę kosztów pośrednich zadania (np. kosztów wynagrodzenia osób obsługujących zadanie, mediów, itp.) wykonawcom zadań publicznych, w przypadku ich częściowego niezrealizowania z uwagi na wystąpienie w trakcie ich realizacji stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

Umożliwia także zaliczenie dodatkowych wydatków poniesionych w związku z obowiązywaniem stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii do wydatków związanych z realizacją zadań publicznym. Spod regulacji w zakresie uznawania kosztów pośrednich wyłączono przebudowy, remonty i dofinansowania inwestycji obiektów sportowych. Dodatkowo ograniczono ryzyko podwójnego finansowania ze środków publicznych tych samych wydatków (np. wynagrodzeń pracowników).

Kolejna regulacja zapobiega pozbawienia działania władz polskich związków sportowych oraz wprowadza normę, która umożliwia odbywanie walnych zgromadzeń członków albo delegatów polskich związków sportowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Istotny dla organizatorów imprez jest fakt zwrotu wpłaconych przez klientów zaliczek. Regulacja umożliwia późniejszy zwrot środków przez przedsiębiorców - dotyczy również sportu i rekreacji. Tym samym wszystkie uzyskane środki przez organizatorów na wydarzenie sportowe, które się nie odbyło z powodu ogłoszenia stanu epidemii, podlegają zwrotowi w terminie 180 dni od zerwania umowy (żądania zwrotu pieniędzy przez klienta) lub zastępczo organizator może przeznaczyć wpłacone pieniądze na inne wydarzenie, na które, w zamian za nieodbyte, może skorzystać klient (np. odwołane rozgrywki piłki nożnej, koszykówki,ale również za odwołane zajęcia sportowe fitness, siłownia, itp.).


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama