Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Zakaz wstępu do lasu może być zdjęty już w poniedziałek - Przasnysz.eu

wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Aktualności

Zakaz wstępu do lasu może być zdjęty już w poniedziałek

Jak poinformował minister środowiska, możemy liczyć na to, że już za kilka dni zostanie zdjęty zakaz wchodzenia do lasów. Nie oznacza to jednak likwidacji innych restrykcji jak chociażby zamkniętych parkingów, czy ścieżek edukacyjnych. Nadal musimy być ostrożni.

Rekomendacje w sprawie otwarcia lasów przedstawiono już premierowi. Ma to być jeden z małych kroków w kierunku rozluźniania obostrzeń oraz tzw. odmrażania gospodarki. Pamiętać jednak należy, że o powrocie do normalności sprzed epidemii nie ma mowy.

- Otwarcie lasów nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały. Zostanie zdjęty zakaz wstępu do lasów, natomiast pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca - edukacyjno-turystyczna, typu specjalne ścieżki edukacyjne czy wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi. Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy. Wicepremier Jacek Sasin mówił o terminie poniedziałkowym. Jeżeli nic się nie wydarzy, to bardzo się cieszę, że ten termin poniedziałkowy rzeczywiście może być dotrzymany - mówił minister Woś.

Lasy państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów od 3 kwietnia br., w związku ze stanem epidemii. Być może już w poniedziałek 20 kwietnia lasy będą otwarte.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama