Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Kasa od marszałka na sport dopiero w lipcu - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

Kasa od marszałka na sport dopiero w lipcu

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie, na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył kwotę blisko 6 mln złotych. Na pieniądze od marszałka liczyły klubów z Przasnysza i powiatu. Rozstrzygnięcie konkursu zostało przesunięte o kilka miesięcy.

- Do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przesunięcie planowanego terminu rozstrzygnięcia konkursu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W odniesieniu do uchwały nr 103/99/20 zarządu województwa mazowieckiego z 20 stycznia 2020 r. w sprawie otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację w 2020 r. zadań publicznych województwa mazowieckiego w obszarze "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej", przez wzgląd na wejście w życie 20 marca 2020 r. rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491), wprowadzającego w okresie od 20 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, konieczne jest przesunięcie terminu planowanego rozstrzygnięcia konkursu oraz daty rozpoczęcia realizacji zadań.

Przewidywana data rozstrzygnięcia konkursu to na chwilę obecną 14 lipca 2020 r. Realizacja zgłoszonych zadań może się rozpocząć nie wcześniej niż od daty rozstrzygnięcia konkursu do dnia 15 grudnia 2020 r.

Oznacza to, że wszystkie zadania zaplanowane w pierwszej części roku nie otrzymają dofinansowania od marszałka. Teoretycznie dopiero imprezy sportowe planowane po 15 lipca 2020 roku mają szanse na realizację zadań. W tym momencie nie wiadomo, czy prowadzony będzie również dodatkowy nabór dla klubów i stowarzyszeń sportowych, które planowaną imprezę w pierwszej części roku, chciałyby przeprowadzić np. jesienią.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama