Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Do fryzjera i kosmetyczki w połowie maja? Rzecznik rządu mówi, że to realny termin - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

Do fryzjera i kosmetyczki w połowie maja? Rzecznik rządu mówi, że to realny termin

Rząd zapowiada kolejne etapy odmrażania gospodarki. Pierwszy krok to otwarcie lasów i zwiększenie liczy osób w sklepach i kościołach, drugi dotyczy m.in. galerii handlowych, w trzecim otwarte zostaną punkty gastronomiczne, salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, realnym terminem na otwarcie zakładów fryzjerskich jest połowa maja br.

- W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja - dodał rzecznik rządu.

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap odmrażania gospodarki. Polegał on na rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa. Od tego dnia można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, umożliwiony został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

W środę 29 kwietnia zapowiedziano drugi etap, zgodnie z którym od 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe (z odpowiednimi ograniczeniami), niektóre instytucje kultury, a od 6 maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola, jednak decyzje będą podejmowane każdorazowo przez organy założycielskie.

Trzeci etap, według harmonogramu, dotyczyć ma gastronomii - część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Mają być wówczas otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. W trzecim etapie możliwa ma być też organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć ma też organizacja opieki w klasach szkolnych I-III, ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

Czwarty etap przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną też teatry i kina, ale w nowym reżimie sanitarnym.

źródło: Polska Agencja Prasowa


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama