poniedziałek, 25 marca 2019 r., imieniny Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Aktualności

Udana majówka? Nie zapomnij o najważniejszym

Wyjeżdżamy! - to decyzja, którą wielu z nas podejmuje przed długim majowym weekendem. Pamiętaj, że przed wyjazdem za granicę warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jeszcze zdążysz to zrobić. Wystarczy złożyć wniosek przez internet.

Dzięki EKUZ dorośli i dzieci mogą korzystać ze świadczeń zdrowotnych w krajach Unii Europejskiej (UE) i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Sprawdź już teraz, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Karta EKUZ jest bezpłatna. Można o nią zawnioskować na kilka sposobów, w tym online: pocztą elektroniczną lub za pośrednictwem strony www.obywatel.gov.pl.

Na wydanie karty należy poczekać 3-5 dni roboczych od wysłania wniosku. Jeśli chcesz dostać kartę pocztą, zajmie to więcej czasu - dolicz czas przesyłki. Uwaga! Nie każda usługa medyczna w tych krajach będzie bezpłatna. Zanim pójdziesz do lekarza za granicą - upewnij się, czy zapłacisz za usługę, której potrzebujesz. Sprawdź, na jakich zasadach możesz korzystać z usług medycznych oraz ile kosztuje leczenie w krajach UE i EFTA.

Kto może dostać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Każdy, kto ma ubezpieczenie zdrowotne w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ) oraz osoby, które są nieubezpieczone, ale mają prawo do korzystania z opieki medycznej w Polsce (na podstawie przepisów krajowych).


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama