Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Dziś ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców. Złóż wniosek w urzędzie lub przez internet - Przasnysz.eu

sobota, 27 lutego 2021 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Aktualności

Dziś ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców. Złóż wniosek w urzędzie lub przez internet

Chociaż nadal nie ma oficjalnego komunikatu co do formy wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, to kalendarz wyborczy wciąż obowiązuje. Dziś jest ostatni dzień na złożenie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie.

Jeżeli chcesz głosować w innym miejscu niż zazwyczaj, np. będziesz przebywał w dniu wyborców w innym obwodzie na terenie kraju niż dotychczas, musisz złożyć stosowny wniosek. Termin na to upływa właśnie dziś.

Wniosek o dopisanie do spisu wyborców możesz złożyć w urzędzie lub przez internet. Pamiętaj jednak, że do spisu wyborców możesz być dopisany tylko na najbliższe wybory. Jeśli chcesz zmienić miejsce głosowania na stałe - złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.

Kto może złożyć wniosek?
Wniosek może złożyć każdy, kto może głosować, czyli spełnia poniższe warunki: ma skończone 18 lat, posiada prawa wyborcze, chce głosować w innym obwodzie głosowania w gminie, w której mieszka na stałe, chce głosować w miejscowości, w której będzie czasowo przebywać w dniu wyborów, nigdzie nie mieszka, ale przebywa w gminie, w której chce głosować.

Jeśli chcesz wysłać wniosek o dopisanie do spisu wyborców przez internet - potrzebujesz profilu zaufanego (eGO) lub e-dowodu. Pozwalają one potwierdzić twoją tożsamość w sieci.

Instrukcje, jak złożyć wniosek w urzędzie i przez internet, jak założyć profil zaufany czy skorzystać z e-dowodu, znajdziesz na stronie www.gov.pl.

Wniosek dotyczy wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzanych w Polsce w maju 2020 r.


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama