Notice: Undefined offset: 2 in /home/users/ostroleka/public_html/przasnysz.eu/includes/newsy.wyswietl.news.inc.php on line 54
Obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej - Przasnysz.eu

wtorek, 9 marca 2021 r., imieniny Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Aktualności

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej

Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać konieczność zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Do tego celu nie musi być wykorzystywana maseczka, wystarczy chustka lub szalik. Maseczki nie musimy też nosić w prywatnym samochodzie.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa komentował minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

- W samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo jesteśmy najczęściej w nim sami albo w tym gronie, w którym żyjemy w domu. Maseczki będą obowiązkowe w transporcie publicznym - mówił we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Warto jednak pamiętać, aby w naszych pojazdach systematycznie odkażać powierzchnie dotykowe np. kierownice, uchwyty, dźwignie zmiany biegów, itp.

W zakładach pracy, pracodawca będzie mógł albo wprowadzić bezpieczne odległości między pracownikami, albo maseczki.

- W biurach i zakładach pracy to zależy od pracodawcy. Najczęściej biuro powinno być zdalne i to jest zalecenie dużo bardziej racjonalne. Jeżeli nie jest możliwa praca zdalna, pracodawca może wprowadzać bezpieczne odległości między pracownikami albo noszenie maseczek - dodał minister.

źródło: Polska Agencja Prasowa (PAP)


« Powrót

Nikt nie dodał jeszcze żadnego komentarza

Dodaj komentarz

BuziakCiszaCwaniakCzescFacepalmJezykLolLzyNie-wiemNiezadowolonyRumieniecSerduszkoSuperUpsUsmiechWscieklyZdziwionyZgrzytZiewaZly

Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

« Powrót

Reklama

Polecamy

Reklama