niedziela, 29 marca 2020 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Aktualności

Pamiętajmy o odblaskach

Pamiętajmy o odblaskach

Policjanci przypominają o istniejącym od 31 sierpnia 2014 roku obowiązku noszenia odblasków. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.Liga Mistrzów: Legia zagra z Realem

Liga Mistrzów: Legia zagra z Realem

Swój czwarty mecz w trwającej edycji Ligi Mistrzów piłkarze warszawskiej Legii rozegrają z Realem Madryt na swoim stadionie. Trudno mówić o tym, aby obiekt Wojskowych był dodatkowym atutem legionistów w starciu z triumfatorem ostatniej edycji rozgrywek.Będą nowe numery telefonów

Będą nowe numery telefonów

Play będzie mógł oferować zupełnie nowe numery telefonów. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przydzielił sieci telefonii komórkowej nową pulę numerów, zaczynających się od ciągu cyfr 4500. O sprawie informuje ogólnopolski portal gazeta.pl.


ZSP Troszyn

MKS Przasnysz bez szans w starciu z Błękitnymi

MKS Przasnysz bez szans w starciu z Błękitnymi

Piłkarze MKS Przasnysz nie dopisali do swojego dorobku kolejnych punktów w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej. Tym razem podopieczni trenera Wiktora Pełkowskiego w wyjazdowym starciu 16. kolejki musieli uznać wyższość Błękitnych Raciąż, ulegając 0:3.


Zrób zakupy. Jutro święto

Zrób zakupy. Jutro święto

We wtorek nie zrobimy zakupów w supermarketach i centrach handlowych. W Polsce 1 listopada przypada Wszystkich Świętych i zgodnie z ustawowym zakazem handlu prawie wszystkie sklepy będą zamknięte. O zakupach warto pomyśleć więc dziś.


Polska coraz częstszym celem migracji zarobkowej

Polska coraz częstszym celem migracji zarobkowej

Od 2014 r. dwukrotnie wzrosła liczba cudzoziemców, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą w Polsce. Według stanu na koniec czerwca 2016 r. do ubezpieczeń w ZUS zgłoszono już łącznie ponad 237 tys. obcokrajowców. Wśród nich najwięcej jest obywateli Ukrainy.


Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Z okazji obchodzonego od 11 lat Światowego Dnia Donacji i Transplantacji, w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące donacji i transplantologii. Wzięli w nim udział eksperci, ale także osoby po przeszczepach narządu.


Dzisiaj zmiana czasu

Dzisiaj zmiana czasu

W nocy z 29 na 30 października - z soboty na niedzielę, zmieniamy czas z letniego na zimowy i przestawimy zegarki z godziny 3.00 na 2.00. Będzie to oznaczało, że pośpimy o jedną godzinę dłużej, noce będą dłuższe, ale dni krótsze. Poza Polską czas zmienia też 70 innych krajów świata.


ZUS: ułatwienia w delegowaniu pracowników

ZUS: ułatwienia w delegowaniu pracowników

Szczegółowe poradniki i specjalni doradcy, a dodatkowo elektroniczny rejestr dla całego kraju - Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza ułatwienia w obsłudze delegowania pracowników. W tym roku liczba zaświadczeń A1 może przekroczyć pół miliona.


Bezpłatne projekty dla niepełnosprawnych z Mazowsza

Bezpłatne projekty dla niepełnosprawnych z Mazowsza

Osoby dorosłe, nieaktywne zawodowo z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, które mieszkają na terenie Mazowsza mogą przystąpić do udziału w bezpłatnym projekcie "Bliżej rynku pracy" współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Apel policji - zwiększmy czujność sąsiedzką

Apel policji - zwiększmy czujność sąsiedzką

Już za kilka dni będziemy obchodzili Dzień Wszystkich Świętych. Często wiąże się z tym dłuższymi wyjazdami poza miejsce naszego zamieszkania. W związku z tym policja apeluje do mieszkańców naszego miasta i powiatu o zwiększenie czujności sąsiedzkiej.


Pogoda

zamglenie

5°C, 1012 hPa

zamglenie

Społeczność

Reklama

Reklama

Polecamy

Reklama

Najbardziej poczytne

Facebook

Popularne

Polecamy