wtorek, 20 lutego 2018 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

AktualnościKomornicza licytacja nieruchomości

Komornicza licytacja nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrołęce Bożenna Otłowska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 19 grudnia 2017 r., o godz. 10.30 w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce, ul. Mazowiecka 3 odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości.Kolejne dziki na Mazowszu zarażone wirusem ASF

Kolejne dziki na Mazowszu zarażone wirusem ASF

W centralnej części województwa mazowieckiego wykryto kolejne dziki zarażone wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) - szybko rozprzestrzeniającej się zakaźnej choroby wirusowej świń domowych, świniodzików oraz dzików. Hodowcy proszeni są o szczególną ostrożność.


ZUS udostępnia lekarzom nowy podpis elektroniczny

ZUS udostępnia lekarzom nowy podpis elektroniczny

Tylko kilka minut wystarczy, by otrzymać nowy, darmowy certyfikat do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA), który jest już dostępny dla każdego lekarza w kraju. W lipcu 2018 r. e-ZLA będą już jedyną prawnie dopuszczoną formą zwolnienia lekarskiego.


Badanie zwierząt hodowlanych w wylosowanych gospodarstwach

Badanie zwierząt hodowlanych w wylosowanych gospodarstwach

W wylosowanych gospodarstwach rolnych na terenie całego kraju prowadzone będą badania pogłowia bydła, owiec, drobiu i produkcji zwierzęcej oraz badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego. Badania są prowadzone od 1 do 21 grudnia 2017 r. przez Główny Urząd Statystyczny.Idą wielkie zmiany. Zakaz handlu w niedziele uchwalony

Idą wielkie zmiany. Zakaz handlu w niedziele uchwalony

Sejm przyjął w piątek 24 listopada br. uchwałę dotyczącą zakazu handlu w niedziele. Ograniczenia dotyczące pracujących niedziel oraz robienia zakupów wejdą w życie już w marcu 2018 roku, a od 2020 roku zakaz ten obejmie niemal wszystkie niedziele w roku.


Spis zwierząt gospodarskich do końca grudnia

Spis zwierząt gospodarskich do końca grudnia

Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina wszystkim hodowcom zwierząt gospodarskich, o konieczności dokonania spisu zwierząt najpóźniej do 31 grudnia tego roku. Spis należy dostarczyć do biura ARiMR lub przesłać pocztą.


Konkurs - "Odetchnij! Czyste mazowieckie" (wideo)

Konkurs - "Odetchnij! Czyste mazowieckie" (wideo)

Już od 8 listopada br. można składać prace na konkurs pod hasłem "Odetchnij! Czyste mazowieckie". Wydarzenie jest adresowane do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie tematu: jak dbać o czyste powietrze.Czosnek zamiast antybiotyku

Czosnek zamiast antybiotyku

Czytelnik Janusz postanowił podzielić się pewną refleksją na łamach naszego portalu. Chodzi o profilaktykę zdrowotną, czyli działania mające na celu zapobieganie chorobom, np. przeziębieniu. Według internauty najlepszym sposobem na uniknięcie infekcji jest czosnek, naturalny antybiotyk.


Pogoda

bezchmurnie

-7°C, 1023 hPa

bezchmurnie

Społeczność

Reklama

Reklama

Ogłoszenia

Polecamy

Reklama

WSJO
Legia

Najbardziej poczytne

Facebook

Popularne

Polecamy